Kemal Sunal, Türk sinema ve televizyonlarının vazgeçilmez komedi ve mizah ustalarından birisidir. Türk sinemasına yaptığı katkılar saymakla bitmez. Halkın her sınıfının sevgisini kazanması, filmlerinin bugün bile sıkılmadan defalarca izlenebilmesi, bugün halen Kemal Sunal mizahının içimizde devam ettiğinin bir işaretidir. Biz burada bir Kemal Sunal biyografisi vermeyeceğiz. Bunun yerine Kemal Sunal'ın bilinmeyen yönlerine değineceğiz.

1. Gençliğinde Çok Sessiz Birisiydi

Gençliğinde Çok Sessiz Birisiydi

Annesinin anlatımıyla Kemal Sunal, gençliğinde daima buruk tavırları olan bir çocuktu. Sanki her zaman bir derdi varmış ve üzgünmüş gibi gözükürdü. Fakat derdi olsa bile bunu hiç kimseyle paylaşmazdı.

2. Liseyi 11 Yılda Bitirdi

Liseyi 11 Yılda Bitirdi

Kemal Sunal, Müjdat Gezen ve Uğur Dündar ile okul arkadaşlığı da yaptığı Vefa Lisesini tam 11 yılda bitirdi. Kemal Sunal sonraları bu uzun eğitimi hakkında kendisi de espriler yapmış ve 'ne yapayım okumayı çok seviyorum' demiştir.

3. Eşi Gül Sunal İle Bir Tesadüf Eseri Tanıştılar

Eşi Gül Sunal İle Bir Tesadüf Eseri Tanıştılar

Kemal Sunal 1973 yılında Devekuşu Kabare Tiyatrosunun turnesiyle Ankara'ya gelmişti. O sırada seyirciler arasında oyunu izleyen Gül ile göz göze geldiler. Oyundan sonra ortak bir arkadaşlarının evindeki toplantıda birbirlerini yeniden gördüler. Sohbet edip pastanede  buluşmak için sözleştiler. Kemal Sunal, ertesi gün, zaten İstanbul'a geri dönecekleri için buluşmaya gitmek istemedi. Münir Özkul'un ve diğer arkadaşlarının ısrarları sonucu zorla pastaneye gönderildi. Bu, iki ebedi hayat arkadaşının ilk buluşmasıydı.

4. En Sevdiği Şarkı 'Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar'

En Sevdiği Şarkı 'Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar'

Bu şarkı her gittiği müzikli programlarda Kemal Sunal'ın istek şarkısıdı. Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, 'bu şarkıyı neden bu kadar çok sevdiğini onu kaybettikten sonra çok iyi anladım' diyor.

5. Siyaset Konuşmayı Sevmezdi

Siyaset Konuşmayı Sevmezdi

Bir dönem Kemal Sunal'a İstanbul Belediye Başkanlığı için adaylık teklifi götürüldü. Fakat Kemal Sunal, bu işi yapamayacağını belirterek teklifi reddetti. Siyasete girerse sadece bir kesimin görüşlerine hitap edecekti. O, herkese eşit mesafede bulunmak istiyordu. Aynı zamanda hiçbir zaman hararetli siyasi tartışmalardan hoşlanmazdı. Hatta birkaç kez arkadaşlarıyla buluşmalarından erken dönmüş, Gül Sunal bunun sebebini sorunca, 'sohbet istemediğim bir yöne gidiyordu' demişti.

6. Hiçbir Zaman Kızmadı

Hiçbir Zaman Kızmadı

Ne çocuklarına, ne de çevresindeki herhangi birisine hiçbir zaman bağırıp kızmadı. Her isteğini bir rica gibi belirtirdi.

7. Marmara Üniversitesini Bitirdi

Marmara Üniversitesini Bitirdi

Kemal Sunal, 11 yıllık uzun lise eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi- İletişim Fakültesine girmiş, fakat oyunculuğu dolayısıyla eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştı. Daha sonraki yıllarda çıkan üniversite affıyla okuluna geri dönen Kemal Sunal, 1995 yılında Lisans, 1998 yılında ise Radyo Ve Televizyonda Kemal Sunal Güldürüsü adlı teziyle Yüksek Lisans diplomasını kazandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları